Yerli Üretimde Kalitenin Adı Farmasi

//Yerli Üretimde Kalitenin Adı Farmasi

Yerli Üretimde Kalitenin Adı Farmasi

2018-10-24T23:24:00+00:00Yazar |Genel|2 Yorum

Farmasi Kozmetik temelleri Dr. Cevdet Tuna tarafından 1950 yılında atılmıştır. Bugün Dünya’nın farklı bölgelerine kalitenin gerçek ismi olan ürünlerini ulaştırabiliyor olmanın haklı gururunu yaşayan marka, taşıdığı yerli üretim logosu ile de ülkesinin kıvanç duyduğu bir marka olarak anılmaktadır. Firmanın geçmişinden günümüze kadar göstermiş olduğu gelişimi izlendiğinde elde ettiği başarı gerçek anlamda takdiri hak etmektedir. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş olan şirketin bugün bakıldığında yabancı herhangi ortaklığı bulunmuyor. Firmanın ticari unvanı Tan-Alize Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’dir. İstanbul’un Ömerli ilçesinde kurulmuş bir tesiste faaliyetine devam etmektedir.  Kozmetik üretimi yapan tesislerle karşılaştırıldığında Farmasi markası entegre olarak çalışan tek firma olma unvanını gurur duyduğu hikâyesine eklemeyi başarmıştır. Pafümeri, kişisel bakım ürünleri, kozmetik ürünleri, temizlik ürünleri, plastik ürünler ve dolum tesislerinin hepsinin aynı lokasyonda bulundurmaktadır. Hepsinin tek çatı altında birleşiyor olması, yapılan işe duyulan saygıyla özenin en büyük göstergesidir. Bu yazımızda Yerli Üretimde Kalitenin Adı Farmasi konusu üzerinde duracağız.

Farmasi Kozmetik ülkemizde bulunan müşterilerine Türk malı ürünlerin kullanılmasının mutluluğunu yaşatmaktadır. Bir diğer taraftan da doğal ve helal ürünler sunuyor olması ile gönüllerdeki yerini korumaktadır. Ürün gelişimlerinde ciddi bir ArGe çalışması yapan firmanın her ürün için özel formül geliştiriyor olduğu bilinmektedir. Bu durum rakip ürünlerle kıyaslandığında da hep önde seyrediyor olmasında etkili bir faktördür. Özellikle ürün formüllerinin doğal bitki özleri ile zenginleştirilerek ortaya çıkarılıyor olması müşterilerin hayal ettikleri ürünlere sahip olmasını da kolaylaştırdığı için olumlu yorumlar alır. Markanın ürünleri bugün çok para harcayarak sahip olabileceğiniz birçok markanın ürünleri ile benzer kalitededir ve bunun yanında doğallığı ile daha fazla fayda sağlar. Tüm bu sebepler göz önünde tutulduğunda ülkemi seviyorum diyen her vatandaşın tercihi yerli malı olan Farmasi ürünleri olmalıdır. Ürünlerinde her keseye uygun ürünler bulundurmaları markaya olan talebin yüksek olmasında etkilidir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde tüm ciltlere uygun olduğunun belirtiliyor olması herkes tarafından güvenle kullanılabileceğini de ifade eder.

Kozmetikte Yerli Üretim Avantajları

Kadın erkek, yaşlı genç ayrımı olmaksızın herkes için uygun bir ürünü bulunan marka yaklaşık 2000 adet farklı ürün ile piyasada yerini almıştır. Farmasi yerli malı oluşu ve ürünlerindeki kalitesi ile geçmişten günümüze başarı çizgisini hiç bozmamıştır.  Sahip olduğu kalite politikasında da faaliyet alanında lider konuma gelme hedefinin altını çizen marka yönetimi, hem kaliteli hem de müşterinin isteğine uygun ürün üretme konusunda kararlı olduklarını yinelemektedir. Marka aynı zamanda hataları minimum seviyede tutarak etkin bir üretim süreci yürütmeyi de ilke edinmiş durumdadır. Farmasi Kozmetik ürünlerinin sahip olduğu kalitenin en net göstergesi aslında firmanın sahip olduğu sertifikalarıdır.  Bugün birçok kozmetik ürün şirketi tarafından alınabilmesi mümkün bile olmayan çeşitli kalite belgeleri ve özel ürün sertifikaları ile yoluna devam eden Farmasi, bu aşamada da ISO 27001 Belgesi ile Türk malı olduğunun tescilini almıştır. Farmasi ürettiği her ürünü özel testlerden geçirip, sertifika gruplarında da uygun görülen niteliğe getirdikten sonra piyasaya sunmaktadır. Yüksek talep bu şekilde oluşmaktadır.

Formüllerinde doğal bitki özlerini kullanırken nesli tükenme tehlikesi taşıyan bitkilere yaklaşmıyor olması markanın doğayı ne kadar çok sevdiğinin göstergesi olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte hiçbir ürününde hayvansal içerikle maddeye yer verilmemesi ve ürünlerin test aşamasında hayvanların kullanılmaması hayvan sevgisi ile helal ürün sınıfına işaret etmektedir. Yerli üretim logosu altında, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan şirketin, Türk malı ürünlerinin bugün ülkenin her bir köşesine ve Dünya’nın birçok noktasına ulaşabiliyor olması benimsediği satış politikasının getirmiş olduğu bir başarıdır.

Yerli Sermaye – Uygun Fiyat

Marka doğrudan satış politikası ve network satış ağı sayesinde aynı anda birçok kişiye etkili bir ulaşım sağlayabilir. Üyelik sistemi ile Farmasi ailesine katılan her kişiye ürünlerini fabrika satış fiyat üzerinden satma imkânı sunmaktadır. Bu noktada  tüketiciye ulaşma konusunda kullan, tavsiye et, kazan mantığını ön plana çıkarmıştır. Tüm Dünya geneline bakıldığında 350 milyon müşterisi olduğu ifade edilen markanın bu başarısında etkili olan en önemli faktör danışmanlarının azim ve gayretidir.  Ürünleri kullanan ve memnuniyetini ifade ederek farklı kişilerinde kullanması konuşunda teşvik edici rol üstlenen danışmanlar, yaptıkları her satıştan kar elde ederek ek gelir elde etme fırsatına da sahip olurlar. Bir ürünün tanıtılması aşamasında en etkili yol ürünü kullanan kişinin kullandığı olumlu ifadelerdir. Müşterilerin bu tür yorumlar karşısında ürün alırken daha çok inanarak alışveriş yaptıkları görülür.

Farmasi doğrudan satış sistemine üye olan kişiler, sistem içerisinde statüsü ne olursa olsun öncelikle girişimci unvanı almaktadır. Her girişimci kendi ekibini oluşturma hakkına sahiptir. Girişimciler faaliyetlerini yürütürken Farmasi markasının yönetmeliğini esas alarak hareket etme yükümlüğünü ilk baştan kabul etmiş olurlar. Sistem içerisinde yer aldıkları sürede hem kendi kişisel puanları hem de yönettikleri ekibin grup puanı üzerinden kazanç elde etme hakkına sahiptirler. Farmasi markasına gönül veren ve danışman olarak görev alan kişilerin de Farmasi yerli malı ürünlerine verdikleri değer açık şekilde görülmektedir.

Ülkemi seviyorum diyen herkesin ürün tercihlerinde yerli malına yönelmeleri önemlidir. Kendi bireysel ekonomisini düşünen her kişinin de Farmasi ürünlerine yönelmesi gerektiğinin altını çizilir. Alırken de satarken de kazanç elde etmenize olanak sunan Türk malı bir markaya sahip olunması ülke ekonomisi içinde son derece önemli bir girişimdir. Hem kendi ekonomisini hem de ülke ekonomisini düşünerek hareket eden duyarlı tüketicilerin her zaman yüzde yüz yerli sermaye sahibi Farmasi markasının arkasında olduğunu biliyor ve onur duyuyoruz.

 

 

2 Yorum

  1. sera 25 Ekim 2018 at 10:40 - Cevapla

    Farmasi firmasının yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş olması, ürünlerini kendi fabrikalarında üretmesi memnuniyet verici. Ürünlerini kullanıyor ve memnun kalıyorum. Yerli Türk firması olduğu için de ayrıca destekliyorum. Yabancı firmalar kazanana kadar yerli firma farmasi kazansın. Paralarımız ülkede kalsın.

  2. Ayşe Turfanda 19 Kasım 2018 at 14:41 - Cevapla

    İstanbul Ömerlide fabrikalarımız. Bacasız, entegre sistem. Yani doğayı atıklarıyla kirletmiyor. Kendi poşetini bile kendi üretiyor. Türk Üretimi olmasından dolayı gurur duyuyorum. Teşekkürler Farmasi

Yorum Yap