3.2/522 Puan

Farmasi ürünlerinin hazırlanışı, doğadan gelen esintiler ile yapılmaktadır. Farmasi ürünleri içerisine, insan sağlığını olumsuz etkileyen maddeler katılmamaktadır. Farmasi firmasının en çok dikkat ettiği nokta, kimyasal ve kanserojen içeren maddelerin, üretiminden uzak tutulmasıdır. Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan kanser hastalıkları, kimyasal ve kanserojen maddelerin vücudumuza temas etmesi ile oluşur. Bu sebeple Farmasi’nin ürettiği sıvılar, sabunlar, kremler ve diğer tüm ürünlerde insan sağlını tehdit edecek hiçbir madde kullanılmamaktadır. Ürünler, kendi kendine yetebilen komplike üretim tesislerinde, sağlık ve hijyen şartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Farmasi ürünleri, iyi imalat uygulamaları sertifikası ille HHP kullanarak üretilmektedir. Üretim fabrikalarında hijyen kurallarına uygun olan ortamlardan oluşmaktadır. Üretimde kullanılan araç ve gereçlerin bakımları zamanlarında yapılmakta ve fabrika çalışanlarının sağlık durumları belli zaman dilimlerinde kontrol edilmektedir.

FARMASİ ÜRÜN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Farmasi ürünlerin, üretim yelpazesi bir hayli geniştir. Önce insan sağlını dikkate alan firma, ürünlerin sağlıklı bir şekilde üretilip hizmet sunmak için, farklı modellerin tasarlanmasına önem vermektedir. Genel ürün çeşitleri kişisel bakım, makyaj malzemeleri, bebek bakımında kullanılan malzemeler, saç bakımı, ev gereçleri, mutfak ürünleri ve temizlik ürünlerinden oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle farmasi tarafından üretilen ürünler, evinizin ve kişisel ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilecek bir yelpazeye sahiptir. Ev temizliğinden kozmetiğe, mutfak gereçlerinden besin takviyesine kadar geniş içeriklere sahiptir. Ürünler, tüm kalite kontrol aşamalarından geçirilmektedir.

Satış öncesinde, gerek kendi bünyesinde gerekse bakanlıklar tarafından test edilmektedir. Aynı zamanda Türk malıdır. Ülke sınırları içerisinde üretilmekte ve uluslararası platformda da satılmaktadır. Ürünlerin kalitesi dünya üzerinde tanınmış ve söz konusu ürünlerin sağlık bakımından herhangi bir tehdit olmadığı kanıtlanmıştır. Şampuanlar ve ıslak mendiller günlük hayatta en sık kullandığımız kozmetik ürünlerdir. İçerdiği kimyasallar sebebiyle cildimize zarar verebilir. Saçları daha yumuşak, canlı ve parlak göstermek için kullandığımız şampuanlar ise, içerdiği bazı maddeler yüzünden saçımıza ve yine cildimize zarar verebilir. Özellikle şampuan üretiminde kullanılan Sodium laureth sulfate petrolden üretilen sentetik bir kimyasaldır. Avrupa ülkelerinde kullanılması yasaklanan bu kimyasal madde içeren şampuanlar Türkiye başta olmak üzere Avrupa birliği dışında kalan ülkeler ihraç ediyor. Tehlike saçan bu maddeler, Farmasi tarafından üretilen hiçbir üründe kullanılmaz. Özellikle ıslak mendil ve şampuan gibi cildimize direk temas eden ürünlerin üretimi daha az yapılmaktadır.

FARMASİ ÜRÜNLERİNİN HAM MADDELERİ

Bebek bakım ürünleri de dahil olmak üzere, tüm kozmetik ürünler parapen, propan ve ağır metaller kullanılmaz. Aynı zamanda ürünler TSE damgalı olarak satılmaktadır. Kozmetik ürünlerinde fosfor, formaldeht ve fitalat da kullanılmaz. Farmasi ürünleri genel olarak, doğal yollar ile üretilmektedir. Son teknoloji kullanılarak tasarlanmış üretim sahaları sayesinde, ürünlerin kalitesi ve kullanım fonksiyonları arttırılmaktadır. Farmasi ürünleri aynı zamanda,  Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmıştır. Cildimizde kullandığımız sabun ve kremlerin besleyici olması oldukça önemlidir. Özellikle vitamin ve mineral içeren maddelerden üretilmektedir. Ayı çekirdekleri, kayısı çekirdekleri yağı cildin beslenmesi için önemli kaynaklardır. Aynı zamanda ahududu gibi doğal besinler, yüksek miktarda A vitamini içeriğine sahiptir. Farmasi kozmetik, ürünlerini bu gibi doğal besinlerden üretmektedir. Özellikle kremlerin üretiminde meyve asitleri kullanılarak, uygulama sonrasında cildin sakinleşmesi sağlanır.

Sonuç olarak Farmasi tarafından üretilen tüm kozmetik ve diğer ürünler tamamen sağlıklı bir şekilde insanların hizmeti sunulmaktadır. Ailenizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünler, Farmasi tarafından katkı maddeleri kullanılmadan, tamamen doğal yolar ile üretilmektedir.