0/50 Puan

Saç sağlığı günümüzde kadın erkek herkesin oldukça önem verdiği bir konudur. Saçların sağlıklı olması ve sağlığını koruması için doğru saç bakım ürünlerinin seçilmesi uygun görülür. Normal saçlar, yağlı saçlar, boyalı saçlar ya da kurumuş saçlar için değişik formüllere göre geliştirilen şampuanlar bulunurken aynı zamanda tek bir formülde tüm saç tiplerine göre faydalı olabilecek şampuanlarda bulunmaktadır. Tüm saç tiplerine uygun olan şampuanlar genel olarak çok ciddi saç sorunu olmayan kişilerin günlük kullanabileceği şampuanlardır. Farmasi PureHerbal serisinde yer alan şampuanlarda bu çeşitlilik görülmektedir. Farmasi PureHerbal Şampuan Tüm Saç Tipleri İçin 700 ML’lik şişede satışa sunulan ve sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Farmasi Pure Herbal Şampuan Tüm Saç Tipleri İçin uygun olan ürün, Farmasi’nin diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi özel olarak formüle edilmiştir ve saçın yapısına zarar vermeyecek içeriktedir. İçeriğinde hiçbir zararlı kimyasal bulunmaz, paraben ve alkol içermez, SLS yoktur ve düzenli kullanıldığında saç yapısında düzelmeler meydana getirerek tedavi edici niteliktedir. Her türlü saç tipine uygun olan bu şampuan sık kullanım için uygundur. Doğal bitki özlerinden oluşan içeriği sayesinde saçın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar ve saçların beslenmesine yardımcı olmaktadır. Bitki özlerinin ve zengin vitaminlerin etkisi ile saçların çok daha yumuşak olmasını sağlar. Ayrıca yıpranmış saçlar üzerinde onarıcı özelliği bulunması sebebiyle kırılan saçların düzgünleşmesini ve elektriklenmesini önler.

Farmasi Pure Herbal Şampuan Tüm Saç Tipleri İçin – 700 ML

Ürün Kodu: 1108037

Saç Şampuanının Doğru Kullanımı

Saçları yıkamak ilk olarak sadece temizlenmesiolarak düşünülse de aslında sağlığının korunması için bakımının sağlanması anlamını taşır. Bu sebeple ilk olarak saç tipine uygun doğru şampuan seçilmeli ve sonrasında da şampuan doğru kullanılmalıdır. Doğru seçim ve uygulama nasıl olur?

  • Normal saçlar için şampuan seçilecekse saç derisinde nem ve yağ dengesini düzenleyecek bir ürün bulunması gerekir. Bunun için sebum dengesini koruyacak etkinin bulunmasına dikkat edilir. Bu tür şampuanlar uygulanırken saç derisine masaj yapar şekilde temas edilir ve ılık su ile durulanarak işlem sonlandırılır.
  • Yağlı saçlarda sebum oranının fazla olması sebebiyle seçilecek olan ürünün sebum oranını azaltacak niteliğe sahip olması gerekir. Bu tür şampuanlar genelde gün aşırı kullanılmaya uygundur. Aynı zamanda saçlardaki statik elektrik de azaltılmaya çalışılır.
  • Kuru ve boyalı saçlar için seçilecek şampuanlarda bakım ve besleyicilik yönünün daha ağır olması gerekir. Saçlar doğru ürünle iyi beslendiği takdirde oluşan kuruluk ve yıpranma sorunu çözülmüş olacaktır. Bu tür şampuanların kullanılması sırasında saç bakım kremlerinin de tercih edilmesi faydalı olacaktır.
  • Zayıf ve yıpranan saçlar için seçilecek şampuan ise krem içeriği yoğun olan, onarıcı ve besleyici türden olmalıdır. Bu şampuanların içeriğinde vitamin desteğinin bol olmasına dikkat edilmesi gerekir. Saçların yıkandıktan sonra kurulama ve tarama aşamasında da oldukça dikkatli olunmalıdır.
Satın Al