3.6/573 Puan

Farmasi Omnia EDP Kadın Parfüm 50 ML

Hayatımızda önemli bir yeri bulunan parfümler neredeyse her cinsiyette ve yaş gurubunda tercih edilen başlıca kozmetik ürünlerinden biridir. Hem günlük yaşamımızda hem de özel anlarımızda her zaman yanımızda olmasını istediğimiz ve vazgeçemediğimiz bir etkisi vardır. Parfüm kullanımı ile ilgili oturup düşünürsek aslında bir alışkanlığın ötesinde zorunluluk olduğu konusunda hem fikir olabiliriz. Ne kadar dikkat edilirse edilsin, ne kadar temiz olunursa olunsun vücut kokusu bazı zamanlarda rahatsızlık verici olabilir ve kişileri güç bir duruma düşürebilir. Bu sebeple kendi karakteriniz ve vücut yapınıza uygun olan bir kokunun seçilerek kullanılması hem kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak hem de çevrenize karşı daha pozitif bir duruş sergileyeceksiniz. Parfüm seçimleri konusunda zorluk yaşayanlar için önerimiz Farmasi markasının bünyesinde bulunan çeşitli özelliklere sahip parfümlere göz atmanız olacaktır. Özellikle yeni parfümlerden biri olan Farmasi Omnia EDP Kadın Parfüm 50 ML bu güne kadar denk gelmediğiniz büyüde ve kalıcılıkta olan bir parfüm olarak karşınıza çıkacaktır.

Farmasi Omnia EDP Kadın Parfümü oldukça romantik ve akılda kalıcı bir kokudur. Yeni girdiğiniz bir ortamda hemen fark edilmeniz sağlar, ayrıldığınızda ise arkanızda gizemli bir iz bırakır.  Kalıcılığı diğer parfümlere göre çok daha üstün olan bu kokuyla bir mitolojik kahraman gibi hissetmeniz mümkün olacaktır. Parfüm kokuların söz konusu olduğunda nota dediğimiz bir kavram karşımıza çıkmaktadır. Nota bir parfümü hissettiğimiz andan itibaren birbiri ile üst üste binen kokuların ortaya çıkardığı katmanları ifade eder. Üst notalar dediğimiz koku ilk olarak hissedilen ama en hafif ola kokudur. Parfümü ilk kokladığınızda baskın gelir ama sonra geride kalır.

Orta notalar parfümün en fazla koku hissettirdiği koku katmanıdır. Birçok yerde kalp notası olarak geçtiğini de duyarsınız. Kullanılan parfümün temasının oluşmasında da etkili olan notalardır. Alt notalar ise aslında parfümlerin en önemli koku katmanıdır. Kalıcı parfüm denildiğinde de önemli olan parfümün bu alt notası olur. Genel olarak bir parfümde alt notaya bakarsanız misk, sandal ağacı, vanilya, paçuli gibi kokuların yer aldığını görürsünüz. Farmasi Omnia EDP Kadın Parfümünün notalarına bakıldığında ise üst notada çiçeksi kokuların bulunduğunu, orta notada beyaz çiçeklerin, menekşenin ve süsen kökünün duyulduğunu, dip notada ise beyaz misk, sandal ağacı ve amber kokusu duyulduğunu hissedebilirsiniz.

Ürün Kodu: 1107414

Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar

  • En sık yapılan hata parfümü sıktıktan sonra bileklerin ovuşturulmasıdır. Bilek ovuşturma hareketi ısınmaya neden olacağı için sürülen kokunun kimyasında da değişikliğe neden olur ve daha kolay uçar.
  • Bir diğer hata ise parfümün banyo gibi sıcak olabilecek bir ortamda saklanmasıdır. Sıcaklık parfümün hem koku özelliğini yitirmesine hem de kalıcılığının azalmasına neden olmaktadır.
  • Saça parfüm sıkılmasında sık yapılan bir hatadır. Parfüm içerisinde bulunan maddelerin saç için uygun olmadığının unutulmaması gereklidir.
Satın Al