0/50 Puan

Farmasi Bergamot Kolonyası

Kolonya, tarihi çok uzun yıllar öncesine dayanan ve neredeyse her eve girebilmiş bir üründür. Özellikle bayramlarda ya da misafirin bulunduğu ortamlarda insanlara yapılan ikramların arkasından ellere dökülen hoş kokusu ile bir anda ortamın değişmesine vesile olan hoş bir adetin de temsilcisidir. İlk çıktığı zamanlarda kozmetik alnında değil de sağlık sektöründe kullanılmak üzere tasarlanan kolonya, daha sonraki zamanlarda içerisine farklı koku ve aromalarda karışımlar eklendiğinde hoş bir tepki almasından sonra yeri biraz daha bakım ürünleri arasına doğru kaymış gibi görünmektedir. Kolonya kullanımı, içinde etil alkol bulunması sebebiyle bazı kişiler tarafından çekinilen bir ürün olsa da oluşturduğu ferahlatıcı etki ve bıraktığı hoş koku ile tercih edilirliği yüksek olan bir üründür. Konu Farmasi markasına ait bir kolonya olduğunda, içinde alkol bulunmaması ve zararlı hiçbir katkı maddesinin yer alması sebebiyle hiç tereddüt etmeden kullanılabilir. Farmasi ürünleri arasında yer alan kolonya serisi de kullanıcıları tarafından tam not almayı başarmıştır. Seri içerisinde bulunan Farmasi Bergamot Kolonyası, en sevilenlerden biridir diyebiliriz.

Bergamotun kolonya ile buluşması aslına bakılırsa daha ilk zamanlarda yapılan kolonyalarda görülmektedir. İlk kolonya yapımında ‘‘Macar suyu’’ ismi verilen bir koku içerisine bergamot, limon ve potakal esansının karıştırıldığı bilinmektedir. Ortaya çıkan hayranlık uyandırıcı bu koku kolonyanın tarihe geçmesine ve bergamotun da kolonya ile özdeşleşmesine vesile olmuştur. Farmasi Bergamot Kolonyası narin kokulu çok özel bir kolonyadır. Parfümeride narin kokusu ile anılsa da aynı zamanda aromatik bir yatıştırıcılığı da bulunur. Az bir miktarda kullanılması bile teninizde ferahlama ve tazelik hissedilmesine sebep olur.

Farmasi Bergamot Kolonyası hafif bir odunsu kokudur. Aynı zamanda ferahtır ve sanki yağan bir yağmur ardında kalan havayı kokluyormuşsunuz gibi hissettirir. Kesinlikle ağır bir koku değildir ve insanın içini baymaz. Yaz aylarında dahi kullanılabilecek bir kokuya sahip olan Farmasi Bergamot Kolonyası, hem parfüm hem de misafirlerinize ikramlık kolonya olarak kullanılabilir.

Farmasi Bergamot Kolonyası 225 ML

Ürün Kodu:1107322

Bergamotun Cilt Üzerindeki Etkisi

Bergamot ağaçta yetişen bir meyvedir ve hem hoş kokusu hem de sağladığı faydalar ile çeşitli sağlık sorunlarının tedavisi aşamasında yararlanılmaktadır. Cilt üzerinde de son derece etkili olan bu ürün için söylenebilecekleri sizler için listeliyoruz.

  • Hoş kokulu olması genel olarak aromaterapilerde kullanılmasına neden olmaktadır.
  • Masaj yağlarına karıştırılmasıyla cildin rahatlatılması ve mis gibi kokması sağlanabilir.
  • Cilt üzerinde canlandırıcı ve tazeleyici bir etki oluşturur.
  • Doğal bir antiseptiktir. Banyo sırasında duş suyuna karıştırılan bergamot özü ateşin düşürülmesinde etkili olacaktır.
  • Ayrıca doğal bir dezenfektan olduğu için cilt üzerinde bulunan mikrop ve ya mantar gibi sorunların çoğalmasının yolunu kesebilir. Bunlara bağlı olarak gelişecek enfeksiyonların önlenmesinde etkilidir.
  • Bergamot yağı sinirlerin rahatlamasına katkı sağlayacağı için hassasiyet duyulan bölgeye sürüldüğünde ağrıların hafifletilmesinde yardımcıdır.
Satın Al